Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Podpora kulturních a vzdělávacích projektů
Datum 29.05.2018 10:00 - 13:00
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Kraj Vysočina / Jihlava / Krajský úřad Kraje Vysočina, budova B, Kongresový sál
Popis akceEurocentrum Jihlava Vás srdečně zve na bezplatný seminář s názvem Podpora kulturních a vzdělávacích projektů - o podobě programů nejen Evropské unie pro období 2014-2020, který se uskuteční v pondělí 29. května 2018 od 10:00 v budově Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.

Na semináři se dozvíte podrobnosti o probíhajících komunitárních programech Evropa pro občany, Kreativní Evropa, Erasmus + a Visegrádský fond. 

Akce je určena pro všechny zájemce z řad škol ze všech stupňů české vzdělávací soustavy, instituce vzdělávání dospělých, neziskových společností, knihovny, kulturní organizace, občanské společnosti, úřady práce, zástupce krajských úřadů, magistrátů a obecních úřadů, domovy dětí a mládeže a instituce zabývající se poradenstvím.

Kdy: 29. května 2018, od 10:00 do 13:00

Kde: Krajský úřad Kraje Vysočina, budova B, Kongresový sál, Žižkova 57, Jihlava

Registrace na email: toman.radek@vlada.cz je vítaná!

Popis jednotlivých programů:

Evropa pro občany

Program, jehož prostředky jsou určeny na podporu aktivního evropského občanství na úrovni Evropské unie. Cílem programu je stimulovat debaty, úvahy s spolupráci v oblasti evropské paměti, integrace a historie. Dále také rozvíjet porozumnění občanů Evropské unie a podpořit jejich možnosti podílet se na politických procesech v EU, rozvíjet solidaritu, společenskou angažovanost a dobrovolnictví na evropské úrovni.

Určen pro tyto žadatele: obce, města, organizace zastupující místní a regionální orgány, sdružení místních samospráv, evropské organizace orientované na výzkum v oblasti veřejné politiky, občanské skupiny, organizace občanské společnosti, organizace zaměřené na dobrovolné práce, nadace, odbory, výzkumné a vzdělávací instituce.

 

Erasmus+

Nový program Evropské unie pro období 2014 - 2020. Erasmus+ navazuje na úspěchy Programu celoživotního učení, Mládeže v akci a dalších dosavadních iniciativ Evropské komise do roku 2013. Program podpoří mezinárodní mobility a spolupráci, inovační procesy a dobrou praxi, politiku a reformy ve všech úrovních a formách vzdělávání.

Určen pro tyto žadatele: vedoucí a pedagogické pracovníky všech typů škol, zástupce institucí, obcí, neziskových organizací, firem a dalších subjektů v oblasti vzdělávání v kraji.

 

Kreativní Evropa

Nový program Evropské unie pro období 2014 - 2020, ve kterém budou sloučeny dosavadní programy Kultura a Media a zavádí finanční nástroj bankovních záruk pro kulturní a kreativní odvětví. Bude podporovat mezinárodní projekty. Poskytne prostředky na vzdělávání, vývoj, distribuci, propagaci (trhy a festivaly) a sítě kin. Zaměří se na podporu budování vztahu s publikem, podporu mezinárodní koprodukčních fondů a vývoj samostatných videoher.

Určen pro tyto žadatele: veřejné i soukromé instituce, jejichž hlavní činnost spočívá v oblasti kultury, dále města, školy, knihovny.

 

Mezinárodní visegrádský fond

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty